Jakie są zalety korzystania z sauny na podczerwień?

24.10.2017 18:43

Czy wiesz, że sauna na podczerwień leczy, odchudza i poprawia nastrój? Sprawdź, co Twoje ciało zyska, jeśli będziesz regularnie z niej korzystać.

Pomimo iż panuje w niej stosunkowo niska temperatura, od 35 do 60 stopni Celsjusza, to w infrasaunie pocimy się intensywniej niż w innych saunach. Nie ma tam bowiem pieca jak w tradycyjnej saunie fińskiej, ale specjalne urządzenia emitujące promieniowanie podczerwone, czyli  promieniowanie cieplne (takie samo jakie wytwarza słońce), które wnika w skórę (nawet na głębokość kilku centymetrów) i ogrzewa nasze ciało od wewnątrz, co oczywiście skutkuje intensywnym poceniem i uwolnieniem organizmu z toksyn. Jeśli regularnie korzystamy z infrasauny, nasza skóra staje się bardziej gładka i miła w dotyku, a stan cery poprawia się.

Jednak to nie wszystko. Wielokrotnie przeprowadzane badania medyczne wykazały niezwykłe rezultaty zdrowotne promieniowania podczerwonego.

Korzystanie z infrasauny łagodzi bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego. Wspomaga leczenie zwyrodnień kręgosłupa, rwy kulszowej, reumatyzmu, artretyzmu, chorób stawów i chorób skórnych typu trądzik. Jest pomocnikiem w rekonwalescencji po kontuzjach takich jak zwichnięcia, skurcze czy uszkodzenia torebki stawowej. Sprzyja regeneracji mięśni po intensywnych treningach, jest świetne na zakwasy. Wzmacnia układ odpornościowy. Pomaga w przypadku pierwszych objawów przeziębień, skutecznie je zwalczając. Infrasauna redukuje także napięcie stresowe i wpływa na polepszenie humoru, bowiem dzięki promieniowaniu cieplnemu organizm produkuje więcej endorfin.

A co najważniejsze dla wszystkich chcących cieszyć się nienaganną sylwetką, ten rodzaj sauny jest polecany osobom z cellulitem. Pomaga w jego usuwaniu, a także w redukcji zbędnych kilogramów. W czasie jednego seansu można stracić od 900 do 1200 kalorii!! Infrasauna pobudza także libido.

Z sauny nie powinno korzystać się co najmniej dwie godziny po posiłku. Przed seansem należy wziąć prysznic z użyciem mydła, aby ułatwić skórze oczyszczanie, ale przed wejściem do kabiny trzeba wytrzeć całe ciało do sucha. Niestety z sauny nie każdy może korzystać, dlatego przed podjęciem decyzji o wybraniu się do SPA, warto zasięgnąć porady lekarza internisty.

Joanna Lechowska