6 wskazówek, dzięki którym poprawisz swój przysiad

22.11.2019 15:13

6 wskazówek, dzięki którym poprawisz swój przysiad

Poniższe wskazówki nie tylko zapewnią Ci efektywny trening nóg, ale także zredukują ryzyko kontuzji. Zobacz na co zwracać uwagę podczas wykonywania przysiadu.

1. Częstym problemem podczas wykonywania przysiadu, jest nadmierne pochylanie tułowia w przód podczas schodzenia w dół. Najczęstszą tego przyczyną, jest ograniczona mobilność w stawach skokowych. Należy więc pracować nad jej poprawą, a podczas ćwiczeń warto podłożyć pod pięty odpowiednie podkładki, dzięki którym łatwiej utrzymać prawidłową pozycję.

2. Niektóre osoby mają problem, gdy otrzymują wskazówkę, że plecy powinny być wygięte w lekki łuk. Skupienie się na uniesieniu klatki piersiowej jak najbardziej do góry powinno pomóc.

3. Skieruj wzrok prosto przed siebie lub delikatnie do góry. Nie zadzieraj głowy. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego na jednym, konkretnym punkcie sprawi, że będzie ona ustawiona prawidłowo, a tym samym zachowasz odpowiednią postawę.

4. Zrotuj łokcie tak, aby znajdowały się bezpośrednio pod sztangą przez cały czas trwania ruchu. Jeśli pozwalasz, aby cofały się do tyłu, trudniej jest utrzymać klatkę piersiową w górze.

5. Utrzymuj ciężar ciała na śródstopiu, a nie na palcach. Możesz zastosować tutaj pewną “sztuczkę”, która polega na uniesieniu dużego palca stopy przed rozpoczęciem przysiadu – pomoże to przenieść ciężar ciała w tył.

6. Podczas wstawania do góry staraj się maksymalnie „rozpychać” kolana na zewnątrz. Powinny one znajdować się w jednej linii z dwoma pierwszymi palcami u stóp.